Harmonia w ruchu - Tańce KHAITA

Tańce Khaita, to holistyczny warsztat harmonizujący ciało, energię i umysł przez doświadczanie radości i relaksu w tańcach tybetańskich.

Khaita oznacza Harmonię w Przestrzeni. Celem tej radosnej aktywności jest rozwijanie poprzez taniec harmonii indywidualnej, pomiędzy ludźmi oraz w ich otoczeniu. Taniec jest najlepszym sposobem na pogłębianie rozumienia przestrzeni i na doskonalenie umiejętności budowania relacji z ludźmi. Poprzez taniec możemy odkryć naszą wewnętrzną harmonię i jej współistnienie z harmonią Wszechświata.

Khaita Logo

Tańce tybetańskie wykonywane są na planie koła, dzięki czemu rozwijają zarówno harmonię indywidualną, przestrzenną, jak i związaną z koordynacją grupy jako całości. Koncentracja na choreografii, rytmie, melodii i doświadczanie wspólnoty z innymi tańczącymi osobami sprawia, że relaksacja i radość pojawiają się spontanicznie.

Autorem kolekcji tych radosnych grupowych tańców jest Profesor Czogjal Namkhai Norbu, wybitny uczony, który prowadził wieloletnie badania w dziedzinie języka, sztuki, kultury i cywilizacji tybetańskiej.

Prowadząca: Monika Marcik

Autoryzowana w 2016 roku przez Czogjala Namkhai Norbu instruktorka Khaity, członek Międzynarodowego Departamentu Tańca (CID) przy UNESCO.

Inwestycja: 220 PLN