Harmonia w ruchu - Radosne Tańce KHAITA

Tańce Khaita, to holistyczna aktywność harmonizująca ciało, energię i umysł przez doświadczanie radości i relaksu w tańcach tybetańskich.

Khaita oznacza Harmonię w Przestrzeni. Celem tej praktyki jest rozwijanie poprzez taniec harmonii indywidualnej, pomiędzy ludźmi oraz w ich otoczeniu. Taniec jest najlepszym sposobem na pogłębianie rozumienia przestrzeni i na doskonalenie umiejętności budowania relacji z ludźmi. Poprzez taniec możemy odkryć naszą wewnętrzną harmonię i jej współistnienie z harmonią Wszechświata. Khaita jest wyjątkową ścieżką zwiększania naszego dobrostanu i ewolucji jako jednostki.

Khaita

Symbolem Khaity jest niekończący się węzeł planety Ziemi i oznacza nieprzerwany przepływ energii bez przeszkód, strumień miłości, który jak melodia pojawia się w sercach wszystkich ludzi na ziemi poprzez pieśni i tańce.

Tańce tybetańskie wykonywane są w większości na planie koła, dzięki czemu rozwijają zarówno harmonię indywidualną, przestrzenną, jak i związaną z koordynacją grupy jako całości. Koncentracja na choreografii, rytmie, melodii i doświadczanie wspólnoty z innymi tańczącymi osobami sprawia, że relaksacja i radość pojawiają się spontanicznie.

Od 2016 Tańce Khaita są oficjalnie częścią Międzynarodowego Departamentu Tańca (CID) przy UNESCO. Tańce Khaity są częścią Departamentu Ruchu i Umysłu w Międzynarodowej Fundacji Atijoga, założonej przez Profesora Namkhai Norbu.

Dla kogo? Korzyści Historia Tańce i piosenki Warsztaty Terminy Zapisz się